Aktualitātes

Mai 07 2017

Skaļās lasīšanas konkursa fināls 1.-3.klasēm

Skala lasisana 1 3kl 1 klaseSkala lasisanaOtrdien, 9.aprīlī, skolā notika skolas skaļās lasīšanas konkursa fināls. Ideja par skaļās lasīšanas sacensībām ir aizgūta no Nīderlandes, kur konkurss norisinās jau 25 gadus, iesaistot katru gadu ap miljonu skolēnu. Savukārt Latvijā iniciatīva ir iecerēta, lai mazinātu skolēniem zemo lasīšanas prasmju pašnovērtējumu. Skaļās lasīšanas sacensība ir paredzēta arī pašapziņas celšanai. LNB jau otro gadu valstī organizē 5.-6.klašu skaļās lasīšanas konkursu. Arī mūsu skolu piesaistīja šī aktivitāte un jau 2018. gadā pirmo reizi organizējām skaļās lasīšanas konkursu 1.-3.klašu skolēniem. Pedagogi motivēja skolēnus lasīt daiļliteratūru. Atbilstoši grafikam, visi skolēni regulāri devās uz bibliotēku un lasīja grāmatas.

Šogad pavasara brīvdienās skolēni atkal tika mudināti pašiem izvēlēties mīļāko grāmatu un aicināti piedalīties skaļās lasīšanas konkursā. Atgriežoties skolā, klasēs notika 1.kārtas konkurss, un trīs labākie no katras klases tika izvirzīti uz finālu. Kopā piedalījās 36 dalībnieki. Skolēnu sniegumu vērtēja žūrija - skolas bibliotekāres Eva Feldmane un teātra pulciņa skolotāja Zinaida Spāde , logopēdes Jolanta Romanova un Elva Ruska, kā arī mācību daļas vadītāja Anita Līdaka. Skaļai lasīšanai bērni bija izvēlējušies ļoti dažādas grāmatas – Džefs Kinnijs "Grega dienasgrāmata", Džīna Villisa "Padingtons", kā arī Astrīda Lindgrēne " Ronja –laupītāja meita” , Alans Aleksandrs Milns “Vinnijs Pūks un viņa draugi. ” u.c. Skaļās lasīšanas sacensības uzvarētāji tika godalgoti ar diplomiem, grāmatām un pateicībām. Uzvarētāju afiša pielikumā.

Izsakām pateicību visiem skolēniem par dalību, viņu vecākiem par atbalstu un žūrijai par vērtēšanu!

Sagatavoja direktores vietniece Anita Līdaka

Skala lasisana 1 3kl 2kl laureatiSkala lasisana 1 3kl 3kl laureatiSkala lasisana 1 3kl visas 1 klSkala lasisana 1 3kl visas 2 klSkala lasisana 1 3kl visas 3 kl